Nowość

Ingersoll Rand

Akumulatorowy klucz udarowy 1/2" W5152 Ingersoll Rand

Ingersoll Rand wprowadza na rynek nowe modele kluczy udarowych akumulatorowych W5132 3/8” i W5152 ½”, które charakteryzują się momentem zrywającym 750 Nm i momentem obrotowym przy odkręcaniu 500 Nm, najwyższym w swojej kategorii wśród narzędzi obecnych na rynku. Moc dorównuje możliwościom wielu pneumatycznych kluczy udarowych a czterostopniowy programator typu dokręcania i kontroli mocy pozwala wykorzystać klucze w pełnym zakresie od 3 do 500 Nm.

Cztery ustawienie kontroli dokręcania obejmują:

  • Pełną moc: Dokręcanie śrub na zaciskach hamulca tarczowego, w skrzyniach biegów, osiach i kołnierzach, które wcześniej wymagały pneumatycznych narzędzi udarowych. Funkcja pełnej mocy zapewnia moment obrotowy 460 Nm.
  • Średnia moc: Funkcja średniej mocy dokręca śruby przy momencie obrotowym do 325 Nm i stosowana jest do prac nie wymagających maksymalnego momentu obrotowego.
  • Klucz dokręcający: Zamiast zmieniać narzędzie na klucz ręczny, można skorzystać z funkcji klucza dokręcającego w celu dokręcenia śrub momentem wynoszącym od 13 do 33 Nm. Narzędzie automatycznie wyłącza się, co zapobiega nadmiernemu dokręceniu śrub w takich miejscach jak zawieszenie, mocowania silnika, zaciski hamulca tarczowego, pokrywy zderzaka, nakrętki, a także podczas innych czynności konserwacyjnych i naprawczych oraz montażowych.
  • Dokręcanie ręczne: Funkcja dokręcania ręcznego oparta jest na wolnych obrotach narzędzia, pozwalając na dokładne dopasowanie mocowania, w takich częściach jak osłony zaworów, miska olejowa, obudowa bębna, oraz innych lekkich zastosowań mocujących przy momencie obrotowym od 3 do 12 Nm. Gdy narzędzie osiąga punkt udaru wyłącza się, aby zapobiec nadmiernemu dokręcaniu śrub.

Ponadto narzędzie wyposażone jest w bezcieniową lampę roboczą typu COB o strumieniu świetlnym 90 lumenów zapewniającą 360-stopniowy okrąg światła w miejscu wymagającym serwisowania. Światło ma cztery ustawienia mocy do miejsc jasno, średnio i słabo oświetlonych, zapewniając  lepszą widoczność i dostęp, a także tryb całkowitego wyłączenia.

 

Zapytanie

Zapytanie ofertowe dotyczące Akumulatorowy klucz udarowy 1/2" W5152 Ingersoll Rand